GLEN Lagos Nigérie 2010

* * * * * * * * * * * * povídání a fotky z tříměsíční GLEN stáže v Lagosu * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * stories and pictures from a three-month internship in Lagos * * * * * * * *

Dojmy / Impressions

První dojmy z Lagosu

Tak je to tady! Po náročném nočním letu z Frankfurtu s mezipřistáním v Casablance jsme konečně v Lagosu. Jsme utahané po cestě, skoro jsme nespaly, ale hned první den je dojmy nabitý k prasknutí.

Všechno funguje hladce - žádné zavazadlo nechybí a dostáváme razítko do pasu. Celníci sice koukají podezřívavě na naši horu zavazadel, ale nakonec nás jen chtějí přivítat v Nigérii, ostatně jako každý, s kým se ten den setkáváme. Před budovou a se k nám hlásí kolegové z naší organizace, nakládáme zavazadla do minibusíku a za zvuku hudby projíždíme Lagosem do čtvrti Ikeja. Ta bude naším domovem příští tři měsíce. Zabydlujeme se v pokojíku, kácíme se na matraci a dospáváme probdělou noc. Nigérie nás chce přivítat nejspíš se vším všudy, vypadává proud a tak nejde ani větrák. Ve spánku z nás doslova teče.

Ade, náš kolega ze Search and Groom, který nás má na starosti, nás vede do kanceláře. Jsme tam za pár minut, stačí jít naší ulicí ……… pořád rovně a pak zahnout doprava. Máme radost, že Internet funguje, ale jen do doby než vypnou proud. Telefon mi nefunguje, český email taky ne. Jediné spojení se světem představuje facebook, tak aspoň tam hlásím že jsme dorazili v pořádku. Ade vysvětluje, co se od nás čeká, máme chystat týdenní program pro děti na příměstský tábor.

Celý den se nám představuje tolik lidí – kolegové, sousedé, jejich známí - úplně se ztrácíme v tom, kdo je kdo, všichni vypadají stejně. Dáváme si oběd, maso s rýží a salátem zapíjíme Spritem. Nakupujeme chleba a marmeládu k snídani. Žádná velká exotika. Ta přichází až při večerním posezení v hospůdce. Nosí před nás místní speciality, které prý musíme ochutnat. Rybu v pálivé omáčce (Cat Fish) a pečený mix masa z různých částí krávy a zeleniny s ostrým kořením (Glizzard) zapíjím vynikajícím červeným francouzským vínem. Venku už je navečer příjemně, pofukuje.

Předtím stíháme ještě osvěžující lavorovou sprchu, nad matraci věšíme moskytiéru a poctivě se stříkáme repelentem, i když komára jsme tu zatím nezahlédly. Opravář nám během odpoledne spravil transformátor ke klimatizaci a večer pouští proud takže se nám ve vychlazeném pokoji dobře usíná. ……  Dobrou noc!
Poslední komentáře
05.09.2010 10:10:21: Ahoj Lenďásku!Posílám pozdrav z uplakaného a skoro zimního Přerova.Pořád prší a je zima.Už nám doma ...
12.08.2010 17:49:07: nazdar Lenčo,zdravíme tě ze sídlišťě,jsme rádi že jsi v pořádku a že tě ještě nesežral žádný pavouk....