GLEN Lagos Nigérie 2010

* * * * * * * * * * * * povídání a fotky z tříměsíční GLEN stáže v Lagosu * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * stories and pictures from a three-month internship in Lagos * * * * * * * *

Děti / Kids

Dětská dílka IV. – Můj dům (prezentace a báseň)

Všichni žijeme v části města, kde je nižší podíl vzdělaných a gramotných lidí a vyšší podíl negramotných, z nichž většina žije pod mosty, na ulicích a v nedostavěných budovách. Žijeme v jednopokojovém bytě, kde je nás celkem deset lidí z různých kmenů a s různými náboženstvími. Každý dělá věci jinak a často dojde k hádce i když by nemělo, každý by se měl starat sám o sebe.

V naší části světa je nedostatek vody a PHCN, energetická společnost tady v Nigérii si všechnu energii nechává jen pro sebe a nerozvádí proud masám a občanů, což není fér. Na závěr, náš dům to je něco jako lehnout si na kus lepenky na skvrnitou podlahu a všechno kolem je jako v pekle. Ve zkratce, náš dům není nic o čem by se dalo psát.

 

Bez nadějí, bez domova

 

Žijeme na ulici

Přebýváme pod mosty

Jsme nezbytní

Jsme součástí naší existence

Naše část světa

Jak den … večer

Propadáme se v teple 

 

prázdninový program v Ajegunle, skupina „Da Superiors“

 

Omlouvám se za poslední dva řádky básně. Nedávají smysl, protože nemůžu z papíru vyčíst jaká anglická slova tam vlastně mají být.

Žádné komentáře